Průvodce obnovou

Zde naleznete všechny důležité informace k obnově 🙂

Celý program najdete na YouTube kanále DCŽM Mamre. Stačí kliknou na tlačítko níže.

Tipy na prožití

Abychom obnovu prožili s užitkem, nabízíme vám tyto konkrétní a praktické tipy, jak na to.

Soustředit se na Boha

Zkuste se opravdu v tomto čase soustředit jen na Boha. Odložme na chvíli své starosti, vypněme facebook i mobil a rozhodněme se zaměřit pozornost na Ježíše.

Ztišení jako prostor, kde mluví Bůh

Velmi pomůže i ticho, které si dopřejete. Taková výzva i do vašich rodin: zkuste prožít půldne v tichu a jakési usebranosti, tak jak kdybychom byli na “klasické” duchovní obnově. 

Uzpůsobené místo k sledování – svíčka, Bible, kříž, zápisník…

Také si uzpůsobte místo, kde sledujete obnovu – zapalte svíčku, vezměte Bibli na stolek, aby byla po ruce, také nějaký kříž, nebo ikonu, zápisník na zaznamenání myšlenek a prostě udělejte cokoliv vnějšího, co vám pomůže dobře prožít vnitřní.

Program obnovy

14:00 první zamyšlení – biskup Pavel Konzbul
15:30 druhé zamyšlení – novokněz Jan Patty Pavlíček
16:45 příprava na mši svatou
17.00 mše svatá z DCŽM Mamre – kazatel otec Jiří Juris Jeniš
18.30 večerní modlitba se skupinou 4G – vede Jiří Dyčka a Jan Patty Pavlíček

Z důvodů hygienických opatření jsou první dva bloky programu předtočené. Živý přenos mše svaté a večerní modlitby probíhá na dvou odlišných místech.

Během celého programu jsme vám k dispozici na chatu u videí a také v komentářích.

Podněty k zamyšlení a k osobní modlitbě

Po každém zamyšlení můžete strávit čas v osobní modlitbě. Pro to jsme připravili podněty, které naleznete v popisku daného videa, anebo zde pro první zamyšlení a zde pro druhé zamyšlení.

Přímluvná modlitba, duchovní rozhovor

Chcete, aby se někdo modlil za vás a vaše úmysly? Objevilo se vám na mysli cokoliv, co vnímáte, že by bylo dobré Bohu odevzdat i skrze přímluvu ostatních?
Máte touhu si s někým promluvit na duchovní téma? Nebo máte nějaké otázky, se kterými si sami nevíte rady?

Využijte pro Vás připravené služby přímluvné modlitby či duchovního rozhovoru na dálku dostupné po celou dobu trvání Adventní duchovní obnovy online. Stačí nám zanechat vaše telefonní číslo skrze následující formulář a někdo z týmu se vám poté co nejdříve ozve.

Nebojme se tento čas prožít trochu jinak, udělat něco navíc.

Samozřejmě tato forma obnovy nemůže nahradit osobní modlitbu a osobní setkání s knězem například ve zpovědi, ale může být v této době izolace povzbuzením.

Můžete nás podpořit i finančně

Naši současnou i budoucí činnost na podobných projektech můžete podpořit na účet 2301875109/2010 s variabilním symbolem dnešního data 0512. Za Vaše dary moc děkujeme! Také děkujeme všem organizacím i jednotlivcům, kteří se zapojili do dnešní obnovy.

Pro platbu pomocí vaší bankovní aplikace v mobilu můžete využít QR kód